با هوای فشرده ایمن


صفحه ما
مشتریان ما

فیلتر های اتمسفریک

هوا به عنوان مخلوطی از گازهای موجود در جو زمین تعریف می­شود. ترکیب دقیق اجزای گازی، ذرات جامد و مایع پراکنده شده در هوا بسته به زمان و مکان متفاوت است. هوایی که ما را احاطه کرده از ۷۸% نیتروژن، ۲۱% اکسیژن و ۱% گازهای مختلف و ذرات جامد تشکیل شده است. اگرچه این ۱% بسیار کم به نظر می­رسد اما عامل تعیین کننده آلودگی یا پاکی هوا است. استفاده از سیستم­های تهویه هوا قدمتی هزار ساله دارد اما تنها در چند دهه اخیر کیفیت هوای مصرفی در محیط ­های مختلف و به حداقل رساندن انواع ویروس­ ها، باکتری­ ها، آلاینده ­ها، و گرد و غبار در آن به شدت مورد توجه قرار گرفته است. هر فرد روزانه در فرآیند دم و بازدم ۲۰ کیلوگرم هوا تنفس می­کند، این در حالی است که میزان متوسط غذا و آب مصرفی روزانه ­ی هر فرد به ترتیب ۵/۱ و ۲ کیلوگرم است. هزینه ­های زیادی توسط افراد و نهادهای مرتبط جهت دسترسی به کیفیت بالای غذا و آب صرف می ­شود، از این رو توجه بیشتر به کیفیت هوایی که تنفس می کنیم نیز کاملا منطقی به نظر می رسد.

امروزه استفاده از ابزارهای متنوع جهت بهینه ­سازی شرایط هوا برای زیستن، کار کردن و فرآیندهای کاری و حرفه‌ای مختلف، ضروری است. در محیط­ های مختلف با کیفیت هوای مناسب، نگهداری محصولات یا انجام فرآیندهای خاص نیز با کیفیت مطلوب­تری قابل انجام است. برای رسیدن به کیفیت مناسب هوا،  استفاده از دستگاه­ها با فیلترهای اختصاصی ضروری است. روزانه و در محیط­ های مختلف انواع متنوعی از فیلترها طراحی، تولید و به کار گرفته می­ شوند تا هوای پاک مورد نیاز ما را فراهم کنند. امروزه استفاده از فیلترها در صنایع مختلف از جمله الکترونیک، هسته ­ای، توربین­ های گازی، داروسازی، غذا و نوشیدنی، حمل و نقل، بازیافت مواد، بهداشت و درمان به شدت رواج یافته و ضروری است. این فیلترها ظرفیت مشخصی دارند  و باید در طی سال مورد کنترل و بازبینی قرار گیرند. ظرفیت دستگاه با حداکثر بار لحظه‌ای واقعی تعیین می‌گردد و نوع کنترل نیز با توجه به شرایطی که باید در طی مدت اعمال اوج بار و بار جزئی تأمین شود، مشخص می‌شود.

آلاینده های مختلف از نظر اندازه طیف وسیعی دارند و به همین دلیل تنوع گسترده­ای از فیلترها طراحی و تولید می­شوند تا در برابر این آلاینده ها به ­کار گرفته شوند. فیلترها را می­توان بسته به اندازه خلل و فرج، جنس و نوع کاربرد آن­ها در انواع مختلفی تقسیم بندی نمود. یک گروه از فیلترهای بسیار پرکاربرد فیلترهای تجاری هستند که بر اساس نحوه عملکرد آنها در حذف ذرات معلق موجود در هوا، طبقه بندی می‌شوند.

دیدگاه ها بسته است